
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Core Architecture(core/core processor) | SAR |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 10 |
| Number of Inputs | 1 |
| Reference Type | External |
| Sampling Rate | 250 ksps |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Max Digital Supply Voltage | 4 V |
| Min Digital Supply Voltage | 2.7 V |
| Input Type | Differential, Single Ended |
| Interface Type(Data Interface) | SPI |
| Analog Supply Voltage | 2.7 V to 4 V |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Configuration | S/H-ADC |
Stock: 88
Distributors
pcbx
Unit Price$5.25593
Ext.Price$5.25593
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.25593 | $5.25593 |
| 10 | $4.07824 | $40.78240 |
| 25 | $3.83459 | $95.86475 |
| 50 | $3.60550 | $180.27500 |
| 100 | $3.45909 | $345.90900 |
| 300 | $3.33297 | $999.89100 |
| 500 | $3.21142 | $1605.71000 |
| 1000 | $3.13477 | $3134.77000 |
